Виставка “Бельгійський автобронедивізіон в Україні” діє у Збаражі (ФОТО, ВИДЕО) – ПІДВОЛОЧИСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

Виставка “Бельгійський автобронедивізіон в Україні” діє у Збаражі (ФОТО, ВИДЕО)

У Збаражі відбулося відкриття виставки “Бельгійський автобронедивізіон в Україні під час Першої світової війни”. Вона присвячена 100-річчю Бельгійського автобронедивізіону в Україні під час Першої світової війни. Діятиме вона до 31 серпня. Презентував виставку Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні Люк Якобс.

«Я дуже радий бути тут, у Збаражі, тому що рівно 100 років тому саме тут мали свій штаб 400 бельгійськійських хлопців. Тому виставка – це насамперед вшанування пам`яті про кожного з них. Бельгія має досвід співпраці з Тернопільщиною», – зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні Люк Якобс.

 Для Збаража подія має важливе суспільне значення, в місті сподіваються на продовження співпраці з Королівством Бельгія.

«Ми відкрили для себе цікаву спільну сторінку історії. Виявляється, саме тут знаходився штаб Бельгійського автобронедивізіону. Тут навіть зберігся будинок, де цей штаб перебував. Бельгійців це дуже зацікавило, тоді і розпочалася наша дружба. Ми багато спілкуємося з паном Послом. Зараз ц нас є плани не тільки щодо співпраці в культурній та історичній площинах. Ми зробимо все, щоб бельгійські інвестори зацікавилися можливостями нашого міста. Сподіваюся, наша співпраця вийде на новий рівень », – розповів міський голова Збаража Роман Полікровський.

 За його словами, виставка показує весь шлях, який пройшли бельгійські вояки в Україні під час Першої світової війни.

Другий рік Тернопільщина з особливою активністю налагоджує міжнародну співпрацю. В обласній адміністрації увагу звертають як на проекти в сфері культури, туризму, так і економічного співробітництва.

«Історія – вчителька життя. Через 100 років ми маємо можливість проникнути історією м. Збаража і Тернопілля, коли бельгійський авто броне дивізіон творив спільну історію з нашими земляками. Зараз наше завдання – налагоджувати активну співпрацю з бельгійцями не тільки в гуманітарній, а й економічній сфері. Зараз маємо чудову практику, коли бельгійські компанії реалізовують у нашій області інвестиційні проекти. Одне з найуспішніших підприємств – це «Ватра-Шредер», яке працює на ринку не тільки Тернопільщини, а й всієї України», – зазначив голова обласної державної адміністрації Степан Барна.

Довідково: Бельгійський автобронедивізіон (відомий за своєю абревіатурною назвою «АСМ» з французької мови — «auto-canons-mitrailleuses») було залучено до бойових дій в Західній Україні і в Києві між 1916 і 1918-ми роками, перед поверненням до Бельгії через території Сибіру і США. У 1916 році штаб бронедевізіону був розміщений в Збаражі, в будинку тодішнього спортивного товариства «Сокіл», де зараз знаходиться будинок культури.

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Выбран самый красивый мужчина в мире

Самые ужасные эксперименты над людьми

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

85-летняя модель: “Больше еды люблю только секс!”

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Крупнейший секс-скандал в истории США

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Назван самый сексуальный холостяк Земли

Как снять головную боль за несколько минут?

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Как заработать миллион, весьма необычные способы

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Leave a comment

Your email address will not be published.


*